Bazénové Príslušenstvo

V PONUKE MÁME:
1. Elektrolýza slanej vody
2. Tepelné čerpadlá
3. Čerpadlá
4. Filtrácie
5. Bazénové fólie
6. Inštalačný materiál

Ohľadom informácií o cenách a dostupnosti sa môžete informovať priamo v našej predajni, emailom alebo telefonicky.

1. Automatické dávkovače chémie

Automatické dávkovače sú určené na dezinfekciu bazénovej vody pomocou elektrolýzy slanej vody, pričom vzniká plynný chlór, ktorý vodu dezinfikuje. Požadovaná koncentrácia soli pri použití elektródy TE 25 je 2,5kg na m³ a tým, že je koncentrácia taká nízka, voda nepáli do očí a má profilaktický účinok na kožu. 

Automatické dávkovače sú určené na úpravu bazénovej vody chlórovou alebo bezchlórovou dezinfekciou (Sanosil, Oxa). Sú určené na rôzne veľkosti bazénov pre súkromné i verejné bazény, s riadením, meraním a dávkovaním pH a dezinfekcie, s jednoduchým ovládaním pomocou dotykového displeja. Multijazyčné ovládanie, jednoduchá inštalácia. 

1. Automatické dávkovače chémie

Automatické dávkovače sú určené na dezinfekciu bazénovej vody pomocou elektrolýzy slanej vody, pričom vzniká plynný chlór, ktorý vodu dezinfikuje. Požadovaná koncentrácia soli pri použití elektródy TE 25 je 2,5kg na m³ a tým, že je koncentrácia taká nízka, voda nepáli do očí a má profilaktický účinok na kožu. Pre elektrolýzu sú použité titanové elektródy s ruthenio-iridiovým povlakom, ktorý zaisťuje vysoký výkon a dlhú životnosť. Tento materiál tiež zaisťuje, že sa do vody neuvoľňujú ťažké kovy. Elektronika riadiacej jednotky zaisťuje samočistenie elektród. Sú určené pre bazény do 90 m3 (pri ochrane bazénu pred priamym slnečným žiarením).

Automatické dávkovače sú určené na úpravu bazénovej vody chlórovou alebo bezchlórovou dezinfekciou (Sanosil, Oxa). Sú určené na rôzne veľkosti bazénov pre súkromné i verejné bazény, s riadením, meraním a dávkovaním pH a dezinfekcie, s jednoduchým ovládaním pomocou dotykového displeja. Multijazyčné ovládanie, jednoduchá inštalácia. Pri niektorých zariadeniach je možnosť dávkovať pomocou dávkovacích čerpadiel naviac chémiu (ALGICÍD, FLOCC) pre čírejšiu vodu. Dezinfekciu je možné dávkovať automaticky alebo časovo. Závisí to od výberu dezinfekcie a taktiež od výberu zariadenia na to určeného. Pri niektorých zariadeniach je možnosť pripojenia sa na internet alebo externý displej, taktiež je možné riadiť pranie filtra, dopúšťanie vody a chrániť šachtu proti vytopeniu. Dávkovače detekujú prietok meranej vody. 

2. Tepelné čerpadlá

  • Tepelné čerpadlá:
  • -najúčinnejší ohrev bazénovej vody
  • -môžnosť ohrevu a tiež chladenia
  • -sú schopné získať teplo alebo chlad priamo z okolitého prostredia a využiť ich v bazénoch. Čím vyššia je pri vykurovaní teplota okolitého vzduchu, tým viac voľnej energie môže tepelné čerpadlo vyextrahovať a pracovať tak s vysokou účinnosťou.
  • -úspora až 80-85% nákladov na vyhrievanie bazéna.
  • -výmenník je odolný voči korózii, vhodný aj pre slanú vodu
  • -využitie od malého bazéna až po veľké ako aj rekreačné strediská s objemom presahujúcim 400m3.
  • -komfortná rada SPLIT je určená na celoročné vykurovanie vnútorných aj vonkajších bazénov.
  • -možnosť celoročnej prevádzky pomocou špeciálneho príslušenstva, čo umožňuje čerpadlu pracovať efektívne aj pri teplote až do -15°C.

Microwell

Rapid

Microwell

Microwell

Microwell

3. Čerpadlá

PENTAIR ČERPADLO INTELLIFLO WHISPERFLO VSD

Redukuje spotrebu energie až o 90%. Elektronické ovládanie umožňije užívateľovi meniť otáčky motora v kroku +/- 10 ot./min. Motor môže bežať s otáčkami v rozmedzí 400 – 3450 ot./min. v kroku po 10ot./min. 4 prednastavené hodnoty otáčok motora 750, 1500, 2350 a 3110 ot./min. Veľmi jednoduchá inštalácia, programovanie aj prevádzka. Možnosť pripojenia k ovládaniu IntelliComm.3 ročná záruka.

PENTAIR ČERPADLO SUERFLO VS

Čerpadlo s prietokom až 21m³/h (1,1kW/1,5HP), motor s premenlivými otáčkami, úspora až 80% nákladov na energie. Integrovaná ochrana čerpadla (zavodnenie), hlučnosť iba 45 dBA. Displej zobrazuje otáčky a časové ovládanie čerpadla. 4 nastaviteľné režimy (ECO/Filtrácia/Ohrev/Pranie). Kompatibilné so systémom ovládania ControlPro.

SPECK ČERPADLO BADU PRIME

Samonasávacie čerpadlo vysokej kvality. Telo je vystužené sklenými vláknami. Vhodné pre náročnejšie filtračné systémy napr. so solárnymi kolektormi. Krytie motora IP55, otáčky 2840 ot/min, plastová turbína, max. teplota vody 60°C, max. tlak 2,5bar, hlučnosť 55dB.

ASTRAL POOL čerpadlo SENA

Samonasávacie odstredivé čerpadlo, ktoré má teleso zo spevneného tepelne odolného plastu, hriadeľ elektromotora z nerezovej ocele, zachytávač hrubých nečistôt, polykarbonátové priehľadné veko pre jednoduchú kontrolu znečistenia, elektrické krytie IP55.

ČERPADLO SPECK BADU

Samonasávacie čerpadlo vysokej kvality bez kábla s extra veľkým sitovým košom a závitovým viečkom s tichým chodom.

PENTAIR ČERPADLO SUPERFLO

Samonasávacie čerpadlo s veľkým predfiltrom, monoblok upravený pre tichú prevádzku. Priehľadný kryt pre kontrolu košíka, ľahké čistenie a údržbu. Robustný motor s tepelnou ochranou, krytie motora IP55.

4. Filtre

PIESKOVÝ FILTER PRIVAT SERIE

Filtračná nádoba vyrobená z vysokokvalitného skleným vláknom spevneného polyesteru odolného voči teplej vode. Spôsob výroby a použité materiály zabezpečujú dokonalú antikoróznu úpravu. Vysokolesklá, hĺbkovo farbená a UV-žiareniu odolná povrchová vrstva zaručuje farebnú stálosť a odolnosť voči mechanickým poškodeniam.

PIESKOVÝ FILTER LISBOA

Laminátový/vrstvený filter vyrobený z polyesterovej živice a sklenej vaty s lesklou povrchovou úpravou. Pevná polyesterová základňa. Plastové veko s veľkým priemerom. Je vybavený 6-cestným bočným ventilom a manometrom. Maximálny prevádzkový tlak 2,5kg/cm². Testovací tlak 3kg/cm².

KOMPLETNÁ FILTRÁCIA S PIESKOVÝM FILTROM AZUR KIT S ČERPADLOM FREE FLO

Filter je vyrobený z polyetylénu. Filtrácia je montovaná na základovej doske s čerpadlom a horným-6-cestným ventilom. Jednoduchá montáž a uvedenie do prevádzky. Možnosť pripojiť na bazénové trubky a hadice. Pripojenie čerpadla so šróbením 50mm (1 ½“).

PIESKOVÝ FILTER CANTRABRIC s VRCHNÝM VENTILOM

plastový filter s horným alebo bočným 6-cestným ovládacím ventilom, manometrom, ručným odvzdušňovacím ventilčekom, výpusťou vody a piesku. Horná a dolná časť filtra polyfúzne uzavretá, čím je zaručená vysoká tlaková odolnosť. Maximálna odporúčaná filtračná rýchlosť 50m3/h/m². Maximálny pracovný tlak 2,5kg/cm².

PIESKOVÝ FILTER CANTRABRIC s BOČNÝM VENTILOM

plastový filter s horným alebo bočným 6-cestným ovládacím ventilom, manometrom, ručným odvzdušňovacím ventilčekom, výpusťou vody a piesku. Horná a dolná časť filtra polyfúzne uzavretá, čím je zaručená vysoká tlaková odolnosť. Maximálna odporúčaná filtračná rýchlosť 50m3/h/m². Maximálny pracovný tlak 2,5kg/cm².

PENTAIR PIESKOVÝ FILTER TRITON S BOČNÝM 6.CESTNÝM VENTILOM

Filtračné nádoby sú jednodielne, vyrobené špičkovou technológiou vstrekovaných sklenných vlákien.

5. Fólie

Fólie Elbe Supra a ALKORPLAN sú najkvalitnejšie bazénové fólie na trhu, vyrábajú sa v hrúbke 1,5mm, majú akrylátovú povrchovú vrstvu, ktorá zabraňuje usadzovaniu nečistôt, výrazne zvyšuje stálofarebnosť fólie a odolnosť fólie voči mikroorganizmom a taktiež uľahčuje čistenie a údržbu. 

ARKORPLAN

ELBE SUPRA

ARKORPLAN

5. Inštalačný materiál

Potrubia, kolená, ventily a iné.